Manufacturer No:2688666
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules AXL F RS UNI 1H
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Interface Modules |
| Product: | Communication Modules |
| Type: | RS-232/422/485 |
| Number of Channels / Ports: | 3 Port |
| Maximum Data Rate: | 100 Mb/s |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Dimensions: | 126.1 mm x 54 mm x 35 mm |
| Interface Type: | RS-232/422/485 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Part # Aliases: | AXL F RS UNI 1H |
| Unit Weight: | 4.767981 oz |
HOT
BB-485DRCI-PH
Brand:Advantech

SPXE-14S-R20
Brand:IEI

PCI-7841
Brand:ADLINK Technology

301-1001-11
Brand:DIGI
ADAM-4541-C
Brand:Advantech

PCA-6108P4-0C2E
Brand:Advantech

70504
Brand:Auvidea

BB-232OPDR
Brand:Advantech

EMUI-0D01-W1
Brand:Innodisk

Ag1171S
Brand:Silvertel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






