Manufacturer No:MOS-1130Y-0201E
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules Isolated CANBus 2-Ch DB9 PCIe I/F
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | MOS-1130Y-0201E |
| Product: | Expansion Kits |
| Type: | CAN 2.0A/B |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 1 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Brand: | Advantech |
| Interface Type: | CAN 2.0A/B PCIe |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
70502
Brand:Auvidea
DS9481R-3C7+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

PCI-10S-RS-R41
Brand:IEI

BB-9POP4
Brand:Advantech

MPCIE-UART-KIT01-R20
Brand:IEI

VDRIVE3-LD
Brand:FTDI

EP-USB-8S
Brand:DIGI

2901528
Brand:Phoenix Contact

FIT0860
Brand:DFRobot

2316373
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






