Manufacturer No:BB-9PFLST
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules 9 PIN 232 FO MODEM W/HANDSHAKE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Converters |
| Type: | RS-232 to Fiber Optic |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 12 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 109 mm x 43 mm x 24 mm |
| Interface Type: | RS-232 Fiber Optic |
| Operating Supply Current: | 50 mA |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 12 V |
| Supply Voltage - Min: | 12 V |
| Unit Weight: | 2 oz |
HOT
9441500000
Brand:Weidmuller

PCA-6108P4-0C2E
Brand:Advantech

CIO-120-DN-P
Brand:Littelfuse

USBC-H-422/485-M PRO
Brand:Connective Peripherals

VDRIVE3-LD
Brand:FTDI

2688666
Brand:Phoenix Contact

HW-FMC-XM105-G
Brand:Xilinx

VDRIVE2
Brand:FTDI

301-1010-74
Brand:DIGI

BB-UHR207
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






