Manufacturer No:2316370
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules FB-HSB-DP/PA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Converters |
| Type: | PROFIBUS DP to PROFIBUS PA |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 12 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 10.8 V to 26.4 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Description/Function: | DP to PA coupler |
| Dimensions: | 132 mm x 100 mm x 75 mm |
| Interface Type: | Ethernet |
| Operating Supply Current: | 800 mA |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 26.4 V |
| Supply Voltage - Min: | 10.8 V |
| Unit Weight: | 2 lbs |
HOT
ES-U-3001-MB
Brand:Connective Peripherals

PCIE-1620A-BE
Brand:Advantech

BB-422PP9R
Brand:Advantech

2316370
Brand:Phoenix Contact

EP-USB-216
Brand:DIGI
PCIe-PXIe-8638/2M
Brand:ADLINK Technology

BB-485OPDRI
Brand:Advantech

PCA-6108P4-0C2E
Brand:Advantech

EMUC-B202-W2
Brand:Innodisk

90655-0-L0
Brand:ISI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






