Manufacturer No:cPCI-3534
Manufacturer:ADLINK Technology
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules 4-PORT ASYNC SERIAL COMMUNICATION cPCI
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ADLINK Technology |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Serial Communication Cards |
| Type: | RS-232/422/485 |
| Number of Channels / Ports: | 4 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | ADLINK Technology |
| Description/Function: | 4-port asynchronous serial communications module |
| Dimensions: | 160 mm x 100 mm |
| Interface Type: | RS-232/422/485 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
HOT
BB-485SD9TB
Brand:Advantech

HP-USB-14
Brand:DIGI

BB-USOPTL4
Brand:Advantech

EMUI-0D01-W1
Brand:Innodisk

80362-1-L0
Brand:ISI
PCM-3610-CE
Brand:Advantech

BB-485OPDR
Brand:Advantech

PCIE-1620A-BE
Brand:Advantech

2316370
Brand:Phoenix Contact

103060001
Brand:Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






