Manufacturer No:2313465
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules FL COMSERVER PRO 232/422/485
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Converters |
| Type: | RS-232/422/485 to Ethernet |
| Number of Channels / Ports: | 1 Port |
| Maximum Data Rate: | 100 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 22.8 V to 25.2 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Dimensions: | 22.5 mm x 116 mm x 99 mm |
| Interface Type: | Ethernet RS-232/422/485 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 25.2 V |
| Supply Voltage - Min: | 22.8 V |
| Tradename: | FACTORYLINE |
| Part # Aliases: | FL_COMSERVER_PRO_232/422/485 FLCOMSERVERPRO232422485 |
| Unit Weight: | 6.857258 oz |
HOT
EMUC-B202-W2
Brand:Innodisk

USB-ETHERNET-AX88772B
Brand:Olimex Ltd.

PCA-6105P5-0B2E
Brand:Advantech

DB9-USB-D3-M
Brand:FTDI
ADAM-4541-C
Brand:Advantech

PCI-7841
Brand:ADLINK Technology

BB-UH401
Brand:Advantech

DB9-USB-F
Brand:FTDI

EP-USB-8S
Brand:DIGI

BB-9PFLST
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






