Manufacturer No:gen4-FT812-43T
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 4.3 inch gen4 FT812 Resistive Touch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Resistive |
| Diagonal: | 4.3 in |
| Display Resolution - Pixels: | 480 x 272 |
| Interface Type: | SPI |
| Backlight Type: | LCD |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 127.6 mm x 69.3 mm x 7.9 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 360 mA |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 3 oz |
HOT
ELI101-IPHW
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

UEZGUI-1788-70WVT-BA
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

96KVM-H17V8U-US
Brand:Advantech

IDS-3215R-40XGA1E
Brand:Advantech

IDK-1119R-35SXA1E
Brand:Advantech

2402981
Brand:Phoenix Contact

FPM-212-R9AE
Brand:Advantech

gen4-4DCAPE-70CT-CLB
Brand:4D Systems

FPM-212-R8AE
Brand:Advantech

uLCD-24PTU
Brand:4D Systems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






