Manufacturer No:uLCD-43D
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 4.3" Intell LCD Mod
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Non-Touch |
| Diagonal: | 4.3 in |
| Display Resolution - Pixels: | 480 x 272 |
| Interface Type: | 4-Wire I2C |
| Backlight Type: | LCD |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 119.5 mm x 67 mm x 14 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 250 mA |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 3.139383 oz |
HOTUEZGUI-1788-43WQR-BA
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

IDS-3215ER-25XGA1E
Brand:Advantech

gen4-4DCAPE-50CT-CLB
Brand:4D Systems

FPM-215W-P4AE
Brand:Advantech

4178200XX-3
Brand:Digital View

FPM-817S-R6AE
Brand:Advantech

FPM-3121G-R3BE
Brand:Advantech

IDS-3315P-1KXGA1
Brand:Advantech

FPM-221W-P4AE
Brand:Advantech

MK-AOB3202405N
Brand:Amulet Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






