Manufacturer No:ELI43-CP
Manufacturer:Future Designs Inc. (FDI)
Type:Display Modules
Description:Display Modules 4.3" Touch LCD PCAP HDMI
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Future Designs Inc. (FDI) |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | ELI |
| Product: | LCD Displays |
| Type: | Capacitive |
| Diagonal: | 4.3 in |
| Display Resolution - Pixels: | 480 x 272 |
| Interface Type: | USB |
| Backlight Type: | LED |
| Brand: | Future Designs Inc. (FDI) |
| Dimensions: | 4.6 in x 2.84 in x 0.54 in |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 120 mA |
| Operating Supply Voltage: | 12 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Displays |
| Tradename: | ELI |
| Unit Weight: | 3.739040 oz |
HOT
gen4-uLCD-43DCT-AR
Brand:4D Systems

IDS-3215G-40XGA1E
Brand:Advantech

2402981
Brand:Phoenix Contact

4Discovery-50W
Brand:4D Systems

20-101-0537
Brand:DIGI

96KVM-H17V8U-US
Brand:Advantech

MIKROE-3857
Brand:Mikroe

gen4-uLCD-43DCT
Brand:4D Systems

IDS-3117N-35SXA1E
Brand:Advantech

FPM-212-R9AE
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






