Manufacturer No:DFR0847
Manufacturer:DFRobot
Type:Display Modules
Description:Display Modules 0.96" 160x80 Color SPI TFT Display
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Display Modules |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | TFT Display |
| Diagonal: | 0.96 in |
| Display Resolution - Pixels: | 160 x 80 |
| Interface Type: | SPI |
| Brand: | DFRobot |
| Dimensions: | 34 mm x 13.5 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V to 5 V |
| Product Type: | Display Modules |
| Subcategory: | Displays |
HOT
IDK-2110R-K2SVA2E
Brand:Advantech

IDK-2110N-K2SVA2E
Brand:Advantech

4Discovery-50
Brand:4D Systems

gen4-4DCAPE-70CT-CLB
Brand:4D Systems

gen4-uLCD-43DCT-AR
Brand:4D Systems

MK-AOB3202405N
Brand:Amulet Technologies

gen4-FT812-50T
Brand:4D Systems

FPM-7151W-P3AE
Brand:Advantech

uLCD-43D
Brand:4D Systems

MIKROE-4174
Brand:Mikroe
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






