Manufacturer No:CAB450M12XM3
Manufacturer:Wolfspeed
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules SiC HalfBridgeModule 1.2kV 450A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wolfspeed |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | N |
| Product: | Power MOSFET Modules |
| Type: | Half Bridge Module |
| Technology: | SiC |
| Vr - Reverse Voltage: | 1.2 kV |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 4 V to + 15 V |
| Mounting Style: | Screw Mounts |
| Package / Case: | Module |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Wolfspeed |
| Configuration: | Single |
| Id - Continuous Drain Current: | 450 A |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Pd - Power Dissipation: | 50 mW |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 3.7 mOhms |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 1.2 kV |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 3.6 V |
| Unit Weight: | 8.006601 oz |
HOT
NXH020U90MNF2PTG
Brand:onsemi

DDB6U50N16W1RPB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

APT2X101D20J
Brand:Microchip Technology

VS-VSKDU162/12PBF
Brand:Vishay Semiconductors

MSC017SMA120S
Brand:Microchip Technology

IXFN140N20P
Brand:IXYS
DF17MR12W1M1HFB68BPSA1
Brand:Infineon Technologies
MDD56-14N1B
Brand:IXYS

MCC95-18IO1B
Brand:IXYS

VS-UFH60BA65
Brand:Vishay Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






