Manufacturer No:APT50M60L2VRG
Manufacturer:Microchip
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules FG MOSFET 500V TO-264 MAX RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Technology: | Si |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 30 V + 30 V |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Package / Case: | TO-264-3 |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Microchip Technology |
| Configuration: | Single |
| Id - Continuous Drain Current: | 77 A |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Pd - Power Dissipation: | 833 W |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 60 mOhms |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 500 V |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 2 V |
| Unit Weight: | 0.352740 oz |
HOT
IXFN110N60P3
Brand:IXYS

SA111PQ
Brand:Apex Microtechnology

VS-ENM040M60P
Brand:Vishay Semiconductors

FF33MR12W1M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

IXFN200N10P
Brand:IXYS

TT425N16KOF
Brand:Infineon Technologies

IXFN210N30P3
Brand:IXYS
DF17MR12W1M1HFB68BPSA1
Brand:Infineon Technologies

VS-ENW30S120T
Brand:Vishay Semiconductors

DKR400CA60
Brand:SanRex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






