Manufacturer No:FRS300BA50
Manufacturer:SanRex
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules Discrete Semiconductor Modules 500V 300A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SanRex |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Diode Power Modules |
| Type: | Fast Recovery |
| Technology: | Si |
| Vf - Forward Voltage: | 1.3 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 500 V |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Series: | FRS |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | SanRex |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Tradename: | SanRex |
| Unit Weight: | 6 oz |
HOT
MSCSM120HM083CAG
Brand:Microchip Technology

BSM300D12P2E001
Brand:ROHM Semiconductor

FF4MR20KM1HHPSA1
Brand:Infineon Technologies

MCC310-16IO1
Brand:IXYS

IXTN90P20P
Brand:IXYS

DDB2U40N12W1RFB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

NXH020U90MNF2PTG
Brand:onsemi

IXTN90N25L2
Brand:IXYS

MSCDR90A160BL1NG
Brand:Microchip Technology
MCMA200PD1800YB
Brand:IXYS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






