Manufacturer No:TD390N16SOFHPSA1
Manufacturer:Infineon
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules LÖT-BOND MODULE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Thyristor Power Modules |
| Type: | Phase Control |
| Technology: | Si |
| Vr - Reverse Voltage: | 1.6 kV |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Package / Case: | BG-PB50SB-1 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Configuration: | Thyristor/Diode |
| Gate Trigger Current - Igt: | 150 mA |
| Holding Current Ih Max: | 150 mA |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| other: | 3 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 770 mV |
| Part # Aliases: | TD390N16SOF SP002256854 |
| Unit Weight: | 13.051366 oz |
HOT
FF33MR12W1M1HPB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

DDB6U50N16W1RBPSA1
Brand:Infineon Technologies

MCD200-18IO1
Brand:IXYS

IXFN100N50P
Brand:IXYS
MDD56-14N1B
Brand:IXYS
DF14MR12W1M1HFB67BPSA1
Brand:Infineon Technologies

VS-ENV020F65U
Brand:Vishay Semiconductors

FF4MR20KM1HHPSA1
Brand:Infineon Technologies

IXFN64N60P
Brand:IXYS

IXFN140N20P
Brand:IXYS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






