Manufacturer No:MCMA200PD1600YB
Manufacturer:IXYS
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules Dual Thyristor/Diode Y4
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Thyristor Power Modules |
| Type: | Phase Leg |
| Technology: | Si |
| Vf - Forward Voltage: | 1.4 V |
| Mounting Style: | Screw Mounts |
| Package / Case: | Y4-M6 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | IXYS |
| Gate Trigger Current - Igt: | 150 mA |
| Holding Current Ih Max: | 200 mA |
| Id - Continuous Drain Current: | 300 uA |
| Pd - Power Dissipation: | 680 W |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| other: | 6 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 830 mV |
HOT
TD390N16SOFHPSA1
Brand:Infineon Technologies

VS-ENV020M120M
Brand:Vishay Semiconductors

MSCSM70HM038CAG
Brand:Microchip Technology

IXTN660N04T4
Brand:IXYS

N2015ML200
Brand:IXYS

DDB2U40N12W1RFB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

TD320N18SOFHPSA1
Brand:Infineon Technologies

FF17MR12W1M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

IXFN300N10P
Brand:IXYS

FF55MR12W1M1HB70BPSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






