Manufacturer No:CBB032M12FM3
Manufacturer:Wolfspeed
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules 1200V 50A SiC Six pack Module GEN 3
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wolfspeed |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power MOSFET Modules |
| Type: | Full Bridge Module |
| Technology: | SiC |
| Vf - Forward Voltage: | 5.5 V |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 8 V + 19 V |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Series: | WolfPACK |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Wolfspeed |
| Id - Continuous Drain Current: | 37 A |
| Pd - Power Dissipation: | 10 mW |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 32 mOhms |
| other: | 18 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 1.2 kV |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 2.5 V |
HOT
MCD200-14IO1
Brand:IXYS

MDD95-08N1B
Brand:IXYS

A2F12M12W2-F1
Brand:STMicroelectronics

DF30AA160
Brand:SanRex

MDD44-18N1B
Brand:IXYS

BSM250D17P2E004
Brand:ROHM Semiconductor

MSCSM120DUM31CTBL1NG
Brand:Microchip Technology

MSCSM120AM03CT6LIAG
Brand:Microchip Technology

DDB6U50N16W1RBPSA1
Brand:Infineon Technologies

CAB016M12FM3T
Brand:Wolfspeed
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






