Manufacturer No:BNUC11TNKI50000
Manufacturer:Intel
Type:Embedded Box Computers
Description:Embedded Box Computers Intel NUC 11 Pro Kit NUC11TNKi5 no cord single pack
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | Embedded Box Computers |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Embedded Box Computers |
| Processor Brand: | Intel |
| Processor Type: | Intel Core i5 |
| Maximum RAM Capacity: | 64 GB |
| Installed RAM: | 0 GB |
| Cache Memory: | 8 MB |
| Operating Supply Voltage: | 12 VDC to 24 VDC |
| Interface Type: | Ethernet PCle USB |
| Dimensions: | 117 mm x 112 mm x 37 mm |
| Brand: | Intel |
| Form Factor: | UCFF (4 in x 4 in) |
| Memory Size: | 64 GB |
| Memory Type: | DDR4-3200 |
| Packaging: | Bulk |
| Processor Series: | Intel Core i5-1135G7 |
| Series: | NUC 11 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Computing |
| Tradename: | NUC |
| Part # Aliases: | 99A8A5 |
HOT
EVAL-CN0554-RPIZ
Brand:Analog Devices

6002-240-011
Brand:Digilent

BNUC11TNKV50000
Brand:Intel

WAFER-TGL-U-i5-R10
Brand:IEI

BNUC11TNKI50001
Brand:Intel

102110420
Brand:BeagleBoard by Seeed Studio

DFR0982
Brand:DFRobot

UPX-TGLI5-A10-0000-0001
Brand:AAEON UP

110061441
Brand:Seeed Studio

UPS-APLP4F-A20-08128
Brand:AAEON UP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






