Manufacturer No:Express-DN7-C3808
Manufacturer:ADLINK Technology
Type:Computer-On-Modules - COM
Description:Computer-On-Modules - COM Express-DN7-C3808 Basic Size COM Express Type7 module with Intel Denverton-NS C3808 12C processor at 2.0 GHz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ADLINK Technology |
| Product Category: | Computer-On-Modules - COM |
| Form Factor: | COM Express Basic Type 7 |
| Processor Brand: | Intel |
| Processor Type: | Atom |
| Frequency: | 2 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 48 GB |
| Cache Memory: | 12 MB |
| Operating Supply Voltage: | 12 V |
| Interface Type: | Ethernet GPIO SATA Serial USB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 125 mm x 95 mm |
| Brand: | ADLINK Technology |
| Memory Type: | DDR4 |
| Processor Series: | C3808 |
| Product Type: | Computer-On-Modules - COM |
| Series: | Express-DN7 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Computing |
HOT
UPN-EHLCN2-A10-0232
Brand:AAEON UP

RQI-57
Brand:ADLINK Technology

BNUC11TNKV50000
Brand:Intel

34009-0400-13-5
Brand:Kontron

WOP-204K-NAE
Brand:Advantech
UPS-EHLPJ4-A10-0432
Brand:AAEON UP

UP-CHT01-A20-0232-B10
Brand:AAEON UP

UP-CHT01-A22-0432-A11
Brand:AAEON UP

UP-APL03C2F-A10-0216
Brand:AAEON UP

ESRP-CMS-U2271V2
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






