Manufacturer No:B524MEA
Manufacturer:Particle
Type:System-On-Modules - SOM
Description:System-On-Modules - SOM B Series LTE CAT-1/3G/2G (Europe) [x1]
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Particle |
| Product Category: | System-On-Modules - SOM |
| Form Factor: | - |
| Processor Brand: | Nordic u-blox |
| Processor Type: | EG91-E nRF52840 |
| Frequency: | 64 MHz 700 MHz 800 MHz 900 MHz 1.8 GHz 2.1 GHz 2.4 GHz 2.6 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 256 kB |
| Installed RAM: | 256 kB |
| Operating Supply Voltage: | 3.6 V to 4.3 V |
| Interface Type: | Bluetooth GPIO JTAG NFC USB 2.0 |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 75 C |
| Dimensions: | 97 mm x 21 mm x 0.2 mm |
| Brand: | Particle |
| Product Type: | System-On-Modules - SOM |
| Subcategory: | Computing |
HOT
DFR0910
Brand:DFRobot

1272688
Brand:Phoenix Contact
UPS-EHLCN2-A10-0432
Brand:AAEON UP

LEC-iMX8MP-Q-N-2G-32G-BW-CT
Brand:ADLINK Technology

UPN-EDGE-ADLN97-A10-0432
Brand:AAEON UP

BNUC11TNHI50001
Brand:Intel

MIO-5375C7-Q4A1
Brand:Advantech

BNUC11TNBI30000
Brand:Intel

MIO-5373U-U6A1
Brand:Advantech

UPN-APLC2F-A10-0232
Brand:AAEON UP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






