Manufacturer No:110991666
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Embedded Box Computers
Description:Embedded Box Computers Jetson Xavier AGX H01 Kit with Jetson Xavier AGX processor 32 TOPs Wi-Fi Aluminum case with cooling fan pre-installed JetPack System
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Embedded Box Computers |
| Product Type: | Embedded Box Computers |
| Processor Brand: | NVIDIA |
| Processor Type: | Carmel ARM v8.2 |
| Frequency: | 2.2 GHz |
| Interface Type: | PCIe |
| Brand: | Seeed Studio |
| Memory Size: | 32 GB |
| Memory Type: | LPDDR4x |
| Number of Cores: | 8 Core |
| On-Board Storage Size: | 32 GB |
| On-Board Storage Type: | eMMC |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Computing |
HOT
KINO-DH420-R10
Brand:IEI

UP-CHT01-A22-0432-B10
Brand:AAEON UP

UP-APL03C2F-A10-0216
Brand:AAEON UP

UPN-ADLNI3-A10-1664
Brand:AAEON UP

102110798
Brand:Seeed Studio
Mira220 Raspberry Pi EVK
Brand:ams OSRAM

UPN-EHLX4RE-A10-0864
Brand:AAEON UP

UPN-EDGE-EHLPJ4-A10-0432
Brand:AAEON UP

BNUC11TNKI50000
Brand:Intel

102110764
Brand:Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






