Manufacturer No:ST5-80-1.50-L-D-P-TR
Manufacturer:Samtec
Type:Board to Board & Mezzanine Connectors
Description:Board to Board & Mezzanine Connectors 0.50 mm Micro Blade & Beam Low-Profile Header
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Samtec |
| Product Category: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Headers |
| Number of Positions: | 160 Position |
| Pitch: | 0.5 mm |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Stack Height: | 4.5 mm 5 mm |
| Current Rating: | 1.6 A |
| Voltage Rating: | 200 VAC |
| Maximum Data Rate: | 56 Gbps |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Series: | ST5 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Application: | Power Signal |
| Brand: | Samtec |
| Data Rate: | 56 Gbps |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| other: | 825 |
| Subcategory: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| Tradename: | Razor Beam LP |
| Unit Weight: | 0.008748 oz |
HOT
203389-0363
Brand:Molex

ADM6-60-01.5-L-4-2-TR
Brand:Samtec

71436-0464
Brand:Molex

QSH-030-01-F-D-A-K-TR
Brand:Samtec

171090-8402
Brand:Molex

10164227-0404A1RLF
Brand:Amphenol FCI

ADM6-60-01.5-S-4-2-A-TR
Brand:Samtec

10160920-1241100LF
Brand:Amphenol FCI

3-1827233-6
Brand:TE Connectivity

ST4-50-1.00-L-D-P-TR
Brand:Samtec
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






