Manufacturer No:10162688-207206CLF
Manufacturer:Amphenol
Type:Board to Board & Mezzanine Connectors
Description:Board to Board & Mezzanine Connectors COMBOLOCK 1.0MM POWER CRIMP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Headers |
| Number of Positions: | 13 Position |
| Pitch: | 1 mm 3 mm |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Current Rating: | 1.5 A 10 A |
| Voltage Rating: | 50 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Contact Plating: | Gold |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Insulation Resistance: | 100 MOhms |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| other: | 900 |
| Subcategory: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
HOT10159583-C231000LF
Brand:Amphenol FCI

2357787-3
Brand:TE Connectivity

203390-0323
Brand:Molex

103P006BB100
Brand:Amphenol Aorora

171090-8401
Brand:Molex

501920-3001
Brand:Molex

10162581-3134111LF
Brand:Amphenol FCI

10164227-1004A1RLF
Brand:Amphenol FCI

10147523-144-1HLF
Brand:Amphenol FCI

10162688-207206CLF
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






