Manufacturer No:15210502601000
Manufacturer:HARTING
Type:Board to Board & Mezzanine Connectors
Description:Board to Board & Mezzanine Connectors HAR-FLEX STRT FEM sold per piece
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | HARTING |
| Product Category: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Number of Positions: | 50 Position |
| Pitch: | 1.27 mm |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Angle: | Straight |
| Stack Height: | 6.25 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Series: | har-flex |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | HARTING |
| Product Type: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| other: | 280 |
| Subcategory: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| Tradename: | har-flex |
| Part # Aliases: | 015210-50-260-1000 015210 50 260 1000 |
| Unit Weight: | 0.016932 oz |
HOT
10164227-1001A1RLF
Brand:Amphenol FCI

10164228-0801A1RLF
Brand:Amphenol FCI

203389-0323
Brand:Molex

2842142-4
Brand:TE Connectivity

ST4-30-1.00-L-D-P-TR
Brand:Samtec

QTH-090-04-L-D-A
Brand:Samtec

5177983-2
Brand:TE Connectivity / AMP

1043683
Brand:Phoenix Contact

BM57B0.6-10DS/2-0.3V(51)
Brand:Hirose Connector

15210122601000
Brand:HARTING
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






