Manufacturer No:CMM-4030DB-26354-TR
Manufacturer:CUI Devices
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones MEMs Microphone 4x3mm 2Vdc SMT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Series: | CMM |
| Sensitivity: | - 26 dB |
| Tolerance: | 3 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 64 dBA |
| Impedance: | 300 Ohms |
| Frequency Range: | 100 Hz to 10 kHz |
| Operating Supply Current: | 540 uA |
| Operating Supply Voltage: | 2 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Output Type: | Digital |
| Port Type: | Bottom |
| Length: | 4 mm |
| Width: | 3 mm |
| Depth: | 1.1 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 4 mm x 3 mm x 1.1 mm |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| Sound Pressure Level: | 120 dB |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Microphones |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.6 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | MEMS Microphone |
| Unit Weight: | 0.000847 oz |
HOT
CMC-9745-130T
Brand:CUI Devices

CMEJ-0415-42-LP
Brand:CUI Devices

CMC-6010-42L100
Brand:CUI Devices

MR-23333-000
Brand:Knowles

KAS-700-0145
Brand:Knowles

WP-23502-000
Brand:Knowles

CMA-4544PF-W
Brand:CUI Devices

CMEJ-4618-42-L120
Brand:CUI Devices

CMEJ-0627-42-SP
Brand:CUI Devices

CMC-6015-42P
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






