Manufacturer No:MMICT4076-00-908
Manufacturer:TDK
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones Analog Microphone
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Sensitivity: | - 38 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 63 dB |
| Impedance: | 250 Ohms |
| Operating Supply Current: | 130 uA |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Output Type: | Analog |
| Port Type: | Bottom |
| Length: | 2.75 mm |
| Width: | 1.85 mm |
| Depth: | 0.9 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | TDK InvenSense |
| Dimensions: | 2.75 mm x 1.85 mm x 0.9 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| other: | 9000 |
| Subcategory: | Microphones |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Tradename: | SmartSound |
| Type: | Omnidirectional |
| Unit Weight: | 0.006596 oz |
HOTMM20-33639-000
Brand:Knowles

CMC-4013-2-SMT-TR
Brand:CUI Devices

ICS-43434
Brand:TDK InvenSense

TO-24611-000
Brand:Knowles

MMICT3903-00-012
Brand:TDK InvenSense

FB-EI-30026-000
Brand:Knowles

BJ-28471-000
Brand:Knowles

SPG08P4HM4H-1
Brand:Knowles

CMM-3312AT-44308-TR
Brand:CUI Devices

WP-23502-000
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






