Manufacturer No:CMEJ-0627-42-SP
Manufacturer:CUI Devices
Type:Microphones
Description:Microphones microphone 6 mm electret condenser omnidirectional Solder Pad 2 Vdc 42 dB sensitivity
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 2.2 kOhms |
| Current Rating: | 500 uA |
| Sensitivity: | - 42 dB |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Diameter: | 6 mm |
| Depth: | 2.7 mm |
| Operating Supply Voltage: | 2 V |
| Brand: | CUI Devices |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | CMEJ-0627-42-SP |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.006702 oz |
HOT
CMM-2718AB-383161-TR
Brand:CUI Devices

ICS-43432
Brand:TDK InvenSense

SPW0690LM4H-1
Brand:Knowles

IMP34DT05TR
Brand:STMicroelectronics

SPU0410LR5H-QB
Brand:Knowles

CMC-4012-40P
Brand:CUI Devices

WP-23501-000
Brand:Knowles

EK-23028-C36
Brand:Knowles

CMC-9745-130T
Brand:CUI Devices

KAS-700-0145
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






