Manufacturer No:CMEJ-0415-42-LP
Manufacturer:CUI Devices
Type:Microphones
Description:Microphones microphone 4 mm electret condenser omnidirectional Long Pin 2 Vdc 42 dB sensitivity
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 2.2 kOhms |
| Current Rating: | 500 uA |
| Sensitivity: | - 42 dB |
| Termination Style: | Solder Pin |
| Diameter: | 4 mm |
| Depth: | 1.5 mm |
| Operating Supply Voltage: | 2 V |
| Brand: | CUI Devices |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | CMEJ-0415-42-LP |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.002822 oz |
HOT
IMP34DT05TR
Brand:STMicroelectronics

SPK0838HT4H-1-7
Brand:Knowles

CMM-4030DB-26354-TR
Brand:CUI Devices

ICS-43432
Brand:TDK InvenSense

CMM-3729AT-42308-TR
Brand:CUI Devices

MMICT5818-00-012
Brand:TDK InvenSense

DFG-30445-000
Brand:Knowles

EK-23024-C36
Brand:Knowles

INMP510ACEZ-R7
Brand:TDK InvenSense

ICS-40618
Brand:TDK InvenSense
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






