Manufacturer No:SPU0410LR5H-QB
Manufacturer:Knowles
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Knowles |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Series: | SPU |
| Sensitivity: | - 38 dB |
| Tolerance: | - |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 63 dB |
| Impedance: | 400 Ohms |
| Frequency Range: | 100 Hz to 80 kHz |
| Operating Supply Current: | 160 uA |
| Operating Supply Voltage: | 1.5 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Output Type: | Analog |
| Port Type: | Bottom |
| Length: | 3.76 mm |
| Width: | 3 mm |
| Depth: | 1.1 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Knowles |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| other: | 5700 |
| Subcategory: | Microphones |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.5 V |
| Technology: | Silicon |
| Tradename: | SiSonic |
| Type: | Zero-Height Miniature High-Performance Low Power MEMS Microphone |
| Part # Aliases: | SPU-BOTTOM SPU0410LR5H-QB-7 |
| Unit Weight: | 0.005488 oz |
HOT
CMM-3722AT-42116-TR
Brand:CUI Devices

CMM-4030DB-26354-TR
Brand:CUI Devices

SPU0414HR5H-SB
Brand:Knowles

BJ-28411-000
Brand:Knowles

IM69D130V01XTSA1
Brand:Infineon Technologies

CMC-6010-42L100
Brand:CUI Devices

CMEJ-4618-42-L015
Brand:CUI Devices

KAS-700-0145
Brand:Knowles

MMICT5818-00-012
Brand:TDK InvenSense

IM69D120V01XTSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






