Manufacturer No:CMM-3526DB-37165-TR
Manufacturer:CUI Devices
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones microphone 3.5 mm x 2.65 mm x .98 mm MEMs omni SMT digital bottom 2 Vdc T&R
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Sensitivity: | - 20 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 65 dBA |
| Frequency Range: | 100 Hz to 10 kHz |
| Operating Supply Current: | 1.12 mA |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Port Type: | Bottom |
| Length: | 3.5 mm |
| Width: | 2.65 mm |
| Depth: | 0.98 mm |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 3.5 mm x 2.65 mm x 0.98 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| other: | 1100 |
| Subcategory: | Microphones |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
RAB-32066-000
Brand:Knowles

IM72D128V01XTMA1
Brand:Infineon Technologies

BK-26824-000
Brand:Knowles

CMS0361KLX
Brand:CUI Devices

AS05404PS
Brand:PUI Audio
5898
Brand:Visaton

CDS-2844-32-SP
Brand:CUI Devices

CPS-4318-105L085
Brand:CUI Devices

SMT-0840-T
Brand:PUI Audio

IM70A135V01XTMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






