Manufacturer No:CMS-321437-24SP-X8
Manufacturer:CUI Devices
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers speaker 32 x 14 mm 3.7 mm deep peek Nd-Fe-B 2 W 4 ohm 1050 Hz solder pads IPX8
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| Product: | Speakers |
| Type: | Speaker |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Sound Pressure Level: | 103 dB |
| Impedance: | 4 Ohms |
| Power Rating: | 2 W |
| Shape: | Rectangular |
| Termination Style: | Solder |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Length: | 23 mm |
| Width: | 14 mm |
| Cone Material: | Polyetheretherketone (PEEK) |
| IP Rating: | IPX8 |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 23 mm x 14 mm x 3.7 mm |
| Frequency Response: | 20 kHz |
| Height: | 3.7 mm |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Self Resonant Frequency: | 1.05 KHz |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
CMS-160903-18SP-X8
Brand:CUI Devices

CMS-402811-28SP
Brand:CUI Devices

CES-231210-18PM
Brand:CUI Devices

CI-32139-000
Brand:Knowles

CDS-4051-16-SP
Brand:CUI Devices

CMS-231137-158SP-X8
Brand:CUI Devices

BK-26824-000
Brand:Knowles

CMM-4030D-261-I2S-TR
Brand:CUI Devices

CPT-9019A-SMT-TR
Brand:CUI Devices

CMS-28528N-L152A
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






