Manufacturer No:CMS-352052-24SP-X7
Manufacturer:CUI Devices
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers speaker 35 x 20.6 mm 5.25 mm deep peek Nd-Fe-B 2 W 4 ohm 1050 Hz solder pads
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| Product: | Speakers |
| Type: | Speaker |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Sound Pressure Level: | 101 dB |
| Impedance: | 8 Ohms |
| Power Rating: | 2 W |
| Shape: | Rectangular |
| Termination Style: | Solder |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Length: | 35 mm |
| Width: | 20.6 mm |
| Cone Material: | Polyetherimide (PEI) |
| IP Rating: | IPX7 |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 35 mm x 20.6 mm x 6.25 mm |
| Frequency Response: | 20 kHz |
| Height: | 6.25 mm |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Self Resonant Frequency: | 850 Hz |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
SPU0410HR5H-PB
Brand:Knowles

CMM-3424DT-26165-TR
Brand:CUI Devices

CDS-4028-16
Brand:CUI Devices
5898
Brand:Visaton

SPH0641LM4H-1
Brand:Knowles
CMM-2718AT-42358-TR
Brand:CUI Devices

PKHPS0013E4000-A2
Brand:Murata Electronics

AS05404PS
Brand:PUI Audio

CMM-4030D-261-I2S-TR
Brand:CUI Devices
SMS-2030MS
Brand:PUI Audio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






