Manufacturer No:CDS-5715-254SP-X5
Manufacturer:CUI Devices
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers speaker 57 x 15.5 mm deep peek Nd-Fe-B 2.5 W 4 ohm 480 Hz solder pads IPX5
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| Product: | Speakers |
| Type: | Speaker |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Sound Pressure Level: | 107 dB |
| Impedance: | 4 Ohms |
| Power Rating: | 2.5 W |
| Shape: | Round |
| Termination Style: | Solder |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 66 C |
| Diameter: | 57 mm |
| Length: | 15.5 mm |
| Cone Material: | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| IP Rating: | IPX5 |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 57 mm x 15.5 mm |
| Frequency Response: | 4.5 kHz |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Self Resonant Frequency: | 480 Hz |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOTAS04004MR-F-WP-R
Brand:PUI Audio

CPIM-4410-80V
Brand:CUI Devices

MMICT4078-00-908
Brand:TDK InvenSense

CMS-250903-18SP-X8
Brand:CUI Devices

PKMCS0909E4000-R1
Brand:Murata Electronics

ICS-40800
Brand:TDK InvenSense

CPT-9019A-SMT-TR
Brand:CUI Devices
_SPL.jpg)
CEM-1203(42)
Brand:CUI Devices
SD1209T3-A1
Brand:TDK

CPIM-4410-80T
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






