Manufacturer No:BQ50002RHBR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Wireless Charging ICs
Description:Wireless Charging ICs Wireless Power Transmitter Analog Front End 32-VQFN -40 to 125
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Wireless Charging ICs |
| RoHS: | Details |
| Standard: | WPC 1.2 |
| Product: | Transmitter |
| Input Voltage Range: | 4.5 V to 5.5 V |
| Output Voltage: | 3 V |
| Output Power: | 5 W |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-32 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Battery Type: | - |
| Brand: | Texas Instruments |
| Development Kit: | BQ50002EVM-607 |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Wireless Charging ICs |
| Series: | BQ50002 |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 0.002423 oz |
HOT
BP3622
Brand:ROHM Semiconductor

STWLC38JRM
Brand:STMicroelectronics

BQ51013BQWRHLRQ1
Brand:Texas Instruments
760308103102
Brand:Wurth Elektronik
760308101214
Brand:Wurth Elektronik

BQ51013ARHLR
Brand:Texas Instruments
760308105309
Brand:Wurth Elektronik

WRSR-16R7K-11
Brand:Bel Signal Transformer
760308101411
Brand:Wurth Elektronik
760308101311
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






