Manufacturer No:BQ51050BYFPR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Wireless Charging ICs
Description:Wireless Charging ICs Direct Li-Ion Chrgr Secondary-Side
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Wireless Charging ICs |
| RoHS: | Details |
| Standard: | WPC 1.1 |
| Product: | Receiver |
| Output Voltage: | 4.2 V |
| Output Current: | 1.5 A |
| Output Power: | 5 W |
| Operating Supply Voltage: | 4 V to 10 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | DSBGA-28 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Battery Type: | Li-Ion |
| Brand: | Texas Instruments |
| Development Kit: | BQ51050BEVM-764 |
| Product Type: | Wireless Charging ICs |
| Series: | BQ51050B |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 0.000205 oz |
HOT760308111
Brand:Wurth Elektronik

BQ51050BRHLR
Brand:Texas Instruments

WT525225-12F2-MA2-G
Brand:TDK
WR222230-26M8-G
Brand:TDK

BQ50002ARHBR
Brand:Texas Instruments

IWAS4832AAEB220JF1
Brand:Vishay / Dale

BP3622
Brand:ROHM Semiconductor

STWLC38JRM
Brand:STMicroelectronics
760308103102
Brand:Wurth Elektronik

BQ51025YFPT
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






