Manufacturer No:760308101410
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils WE-WPCC Transmitter 24uH 5.5A 100mOhms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | WE-WPCC |
| Inductance: | 24 uH |
| Function: | Transmitter |
| Maximum DC Resistance: | 100 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Length: | 50 mm |
| Height: | 3.1 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Current Rating: | 5.5 A |
| Lead Length: | 40 mm |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Self Resonant Frequency: | 6 MHz |
| Shape: | Round |
| other: | 12 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Unit Weight: | 0.486781 oz |
HOT
BQ51003YFPR
Brand:Texas Instruments

WT505090-10F2-LP-G1
Brand:TDK

LTC4125EUFD#PBF
Brand:Analog Devices

760308102306
Brand:Wurth Elektronik
760308103202
Brand:Wurth Elektronik

LTC4120EUD-4.2#PBF
Brand:Analog Devices
760308101105
Brand:Wurth Elektronik

760308101312
Brand:Wurth Elektronik

STWLC38JRM
Brand:STMicroelectronics

MWCT1012VLF
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






