Manufacturer No:760308101312
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils WE-WPCC Transmitter 24uH 13A 90mOhms Combination coils for WPT / NFC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | WE-WPCC |
| Inductance: | 700 nH 24 uH |
| Function: | Transmitter |
| Maximum DC Resistance: | 30 mOhms 90 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Number of Coils: | 2 Coil 1 Layer |
| Length: | 54 mm |
| Height: | 4 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Current Rating: | 6 A 13 A |
| Lead Length: | 30 mm |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Self Resonant Frequency: | 7 MHz 63 MHz |
| Shape: | Round |
| other: | 8 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Unit Weight: | 0.487486 oz |
HOT
BQ51051BRHLT
Brand:Texas Instruments
760308103102
Brand:Wurth Elektronik
760308100141
Brand:Wurth Elektronik
760308101220
Brand:Wurth Elektronik
760308104119
Brand:Wurth Elektronik
760308105
Brand:Wurth Elektronik
760308103109
Brand:Wurth Elektronik

WR111180-49F5-G
Brand:TDK

BQ51050BRHLT
Brand:Texas Instruments

LTC4125EUFD#PBF
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






