Manufacturer No:WMRR124F-2
Manufacturer:Pulse
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils 11.5uH 240mA DCR=1.2Ohms 10%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Pulse |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | WR |
| Inductance: | 11.5 uH |
| Function: | Receiver |
| Maximum DC Resistance: | 1.2 Ohms |
| Tolerance: | 10 % |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Length: | 22.6 mm |
| Width: | 14 mm |
| Height: | 0.15 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Pulse Electronics |
| Current Rating: | 240 mA |
| Lead Length: | 25 mm |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Part # Aliases: | CWMRR124F-2 |
| Unit Weight: | 0.307648 oz |
HOT
BQ51013BQWRHLRQ1
Brand:Texas Instruments
760308104119
Brand:Wurth Elektronik

IWTX4646DCEB240JF1
Brand:Vishay / Dale

IWTX50R0DZEB6R3KF1
Brand:Vishay / Dale

P9222-RAZGI8
Brand:Renesas Electronics
P9235A-RBNDGI
Brand:Renesas Electronics

146179-8001
Brand:Molex

WT202012-15F2-ID
Brand:TDK

BQ500211RGZT
Brand:Texas Instruments
760308101220
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






