Manufacturer No:V360CH8
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors 230V 250A 70pF 13 Inch Reel
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| Series: | CH |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 3220 (8552 metric) |
| Voltage Rating AC: | 230 VAC |
| Voltage Rating DC: | 300 VDC |
| Varistor Voltage: | 360 V |
| Clamping Voltage: | 595 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 250 A |
| Surge Energy Rating: | 6 J |
| Capacitance: | 100 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Current Rating: | 10 A |
| Height: | 2.03 mm |
| Length: | 8 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Varistors |
| Type: | Varistors |
| Width: | 5 mm |
HOT
V39ZA20P
Brand:Littelfuse

B72230M0551M401
Brand:EPCOS / TDK

VCAS080530A650DZ
Brand:KYOCERA AVX

PV150K4032R2
Brand:Bourns

B72314S0321K101
Brand:EPCOS / TDK

VCAS080505A150DZ
Brand:KYOCERA AVX
TMOV20RP300EL2T7
Brand:Littelfuse

ZV40K1812601NIR1
Brand:Bourns

ZV11K0603300NIR1
Brand:Bourns

V18MLE0603NH
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






