Manufacturer No:VCAS120618D400DZ
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:
Description:Varistors AEC-Q200 125C Working 16V 0.6J Clamping 18V 1206
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | VCAS |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Voltage Rating DC: | 18 VDC |
| Clamping Voltage: | 42 V |
| Peak Surge Current: | 150 A |
| Surge Energy Rating: | 400 mJ |
| Capacitance: | 900 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Height: | 1.02 mm |
| Length: | 3.2 mm |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tradename: | FLEXITERM |
| Type: | Multilayer Varistor |
| Width: | 1.6 mm |
HOT
B72214M0271K001
Brand:EPCOS / TDK

V8ZS1P
Brand:Littelfuse

B72214M0171K001
Brand:EPCOS / TDK

PV150K4032R2
Brand:Bourns

B72307S0381K101
Brand:EPCOS / TDK

VCAS120618E380DZ
Brand:KYOCERA AVX

V20X230E
Brand:Littelfuse

ZV25K2220122NIR1HT
Brand:Bourns

AV14K2220122NIR1
Brand:Bourns

DV150K4032R2
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






