Manufacturer No:B72314S2271K101
Manufacturer:TDK
Type:
Description:Varistors 14mm 275Vac 10% AdvanceD Compact Series
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | SIOV-S14K |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 275 VAC |
| Voltage Rating DC: | 350 VDC |
| Varistor Voltage: | 430 V |
| Clamping Voltage: | 710 V |
| Peak Surge Current: | 6 kA |
| Surge Energy Rating: | 110 J |
| Capacitance: | 440 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Height: | 17 mm |
| Lead Spacing: | 7.5 mm |
| Length: | 13.5 mm |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tolerance: | 10 % |
| Type: | Leaded Varistor |
| Width: | 5.7 mm |
HOT
VTA3080518C400DZ
Brand:KYOCERA AVX

IsoM3-230-B-L2
Brand:Bourns

V625LA80CP
Brand:Littelfuse

B72314S2461K101
Brand:EPCOS / TDK

B72530U1600K062
Brand:EPCOS / TDK

TMOV14RP250E
Brand:Littelfuse

V660LA100BP
Brand:Littelfuse

B72307S0381K101
Brand:EPCOS / TDK

V8ZS1P
Brand:Littelfuse

VCAS060330A650DZ
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






