Manufacturer No:V2F105C150Y1FDP
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Varistors
Description:Varistors 4VAC 5.6VDC 0.3J 2500pF 8.5 V 18V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | V2F |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0805 (2012 metric) |
| Voltage Rating AC: | 4 VAC |
| Voltage Rating DC: | 5.6 VDC |
| Varistor Voltage: | 8.5 V |
| Clamping Voltage: | 18 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 120 A |
| Surge Energy Rating: | 300 mJ |
| Capacitance: | 2500 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Current Rating: | 1 A |
| Height: | 1.143 mm |
| Length: | 2.01 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tolerance: | - 50 % + 100 % |
| Tradename: | TransFeed |
| Type: | TransFeed Multilayer Ceramic Transient Voltage Suppressors |
| Width: | 1.25 mm |
| Unit Weight: | 0.002258 oz |
HOT
V18MLE0805NH
Brand:Littelfuse
TMOV20RP300EL2T7
Brand:Littelfuse

V8ZS1P
Brand:Littelfuse

VCAS080530A650DZ
Brand:KYOCERA AVX

B72307S0301K101
Brand:EPCOS / TDK

VCAS080526C580DZ
Brand:KYOCERA AVX

V510LA80CP
Brand:Littelfuse

B72520E0300K062
Brand:EPCOS / TDK

IsoM5-175-B-L2
Brand:Bourns
TMOV20RP320E
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






