Manufacturer No:TMOV20RP320EL2T7
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors THERMALLY PROTECTED VARISTOR 20MM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | TMOV |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 320 VAC |
| Voltage Rating DC: | 510 VDC |
| Varistor Voltage: | 561 V |
| Clamping Voltage: | 840 V |
| Diameter: | 20 mm |
| Peak Surge Current: | 10 kA |
| Surge Energy Rating: | 372 J |
| Capacitance: | 750 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Littelfuse |
| Current Rating: | 100 A |
| Lead Spacing: | 8.5 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 300 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tradename: | IMOV |
| Width: | 11 mm |
| Unit Weight: | 0.281625 oz |
HOT
V360CH8
Brand:Littelfuse

VCAS120618E380DZ
Brand:KYOCERA AVX

TMOV14RP420M
Brand:Littelfuse

B72307S0131K101
Brand:EPCOS / TDK

VCAS121018J390RZ
Brand:KYOCERA AVX

IsoM5-175-B-L2
Brand:Bourns

V390CH8
Brand:Littelfuse

AVRH10C101KT1R2YE8
Brand:TDK
TMOV20RP385E
Brand:Littelfuse

MLV0603E32003T
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






