Manufacturer No:IKWH100N65EH7XKSA1
Manufacturer:Infineon
Type:IGBT Transistors
Description:IGBT Transistors
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | IGBT Transistors |
| RoHS: | Details |
| Technology: | Si |
| Package / Case: | TO-247-3 |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Configuration: | Single |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max: | 650 V |
| Collector-Emitter Saturation Voltage: | 1.6 V |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | - 20 V 20 V |
| Continuous Collector Current at 25 C: | 140 A |
| Pd - Power Dissipation: | 427 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Gate-Emitter Leakage Current: | 100 nA |
| Product Type: | IGBT Transistors |
| other: | 240 |
| Subcategory: | IGBTs |
| Part # Aliases: | IKWH100N65EH7 SP005588824 |
HOT
NTHL040N120M3S
Brand:onsemi
IQD063N15NM5CGATMA1
Brand:Infineon Technologies

FS200R12N3T4RB81BPSA1
Brand:Infineon Technologies

SIJA54ADP-T1-GE3
Brand:Vishay Semiconductors

IKQB160N75CP2AKSA1
Brand:Infineon Technologies

IPTC044N15NM5ATMA1
Brand:Infineon Technologies

SIHB080N60E-GE3
Brand:Vishay Semiconductors

PSMN1R1-30YLEX
Brand:Nexperia

FF8MR12W1M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

IQE030N06NM5SCATMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






