Manufacturer No:PSMN1R1-30YLEX
Manufacturer:Nexperia
Type:MOSFET
Description:MOSFET PSMN1R1-30YLE/SOT669/LFPAK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Nexperia |
| Product Category: | MOSFET |
| RoHS: | Details |
| Technology: | Si |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-669-5 |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 30 V |
| Id - Continuous Drain Current: | 265 A |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 1.3 mOhms |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 20 V + 20 V |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 2.2 V |
| Qg - Gate Charge: | 46 nC |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Pd - Power Dissipation: | 192 W |
| Channel Mode: | Enhancement |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Nexperia |
| Product Type: | MOSFET |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Part # Aliases: | 934664064115 |
HOT
SH32N65DM6AG
Brand:STMicroelectronics

BC53PAS-QX
Brand:Nexperia

FS3L400R10W3S7FB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

IQDH29NE2LM5CGATMA1
Brand:Infineon Technologies

IAUTN12S5N017ATMA1
Brand:Infineon Technologies

NTBG014N120M3P
Brand:onsemi

IQE030N06NM5CGSCATMA1
Brand:Infineon Technologies

IGQ100N120S7XKSA1
Brand:Infineon Technologies
NVH4L040N120M3S
Brand:onsemi
QPD1425L
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






