Manufacturer No:IQDH45N04LM6CGATMA1
Manufacturer:Infineon
Type:MOSFET
Description:MOSFET
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | MOSFET |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TTFN-9 |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 40 V |
| Id - Continuous Drain Current: | 637 A |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 450 uOhms |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 20 V + 20 V |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 2.3 V |
| Qg - Gate Charge: | 62 nC |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Pd - Power Dissipation: | 333 W |
| Channel Mode: | Enhancement |
| Tradename: | OptiMOS |
| Series: | OptiMOS 6 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Configuration: | Dual |
| Fall Time: | 14 ns |
| Product Type: | MOSFET |
| Rise Time: | 6 ns |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Typical Turn-Off Delay Time: | 49 ns |
| Typical Turn-On Delay Time: | 9 ns |
| Part # Aliases: | IQDH45N04LM6CG SP005588804 |
HOT
IPDQ65R017CFD7XTMA1
Brand:Infineon Technologies

SQJ186ELP-T1_GE3
Brand:Vishay Semiconductors
FF8MR12W1M1HS4PB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

IPDQ60R017S7XTMA1
Brand:Infineon Technologies

IPQC60R040S7XTMA1
Brand:Infineon Technologies

PSMN6R8-40HSX
Brand:Nexperia

IQDH29NE2LM5CGATMA1
Brand:Infineon Technologies

IAUTN06S5N008TATMA1
Brand:Infineon Technologies

SI2392BDS-T1-GE3
Brand:Vishay / Siliconix

IQDH45N04LM6CGATMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






