Manufacturer No:PSMNR82-30YLEX
Manufacturer:Nexperia
Type:MOSFET
Description:MOSFET PSMNR82-30YLE/SOT669/LFPAK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Nexperia |
| Product Category: | MOSFET |
| RoHS: | Details |
| Technology: | Si |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | Power SO-8 |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 30 V |
| Id - Continuous Drain Current: | 330 A |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 870 uOhms |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 20 V + 20 V |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 2.2 V |
| Qg - Gate Charge: | 41 nC |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Pd - Power Dissipation: | 268 W |
| Channel Mode: | Enhancement |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Nexperia |
| Product Type: | MOSFET |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Part # Aliases: | 934664061115 |
HOTFMMT411FDBWQ-7
Brand:Diodes Incorporated

IPTC011N08NM5ATMA1
Brand:Infineon Technologies
IKY120N65EH7XKSA1
Brand:Infineon Technologies
IQD063N15NM5CGATMA1
Brand:Infineon Technologies

SH32N65DM6AG
Brand:STMicroelectronics

PSMN8R5-40HSX
Brand:Nexperia

SQ4850CEY-T1_GE3
Brand:Vishay Semiconductors
GAN190-650EBEZ
Brand:Nexperia

IKZA75N120CH7XKSA1
Brand:Infineon Technologies

IPQC60R017S7AXTMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






