Manufacturer No:PSMN029-100HLX
Manufacturer:Nexperia
Type:MOSFET
Description:MOSFET PSMN029-100HL/SOT1205/LFPAK56D
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Nexperia |
| Product Category: | MOSFET |
| RoHS: | Details |
| Technology: | Si |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SO-8 |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 100 V |
| Id - Continuous Drain Current: | 30 A |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 29 mOhms |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 10 V + 10 V |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 2.1 V |
| Qg - Gate Charge: | 29.6 nC |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Pd - Power Dissipation: | 68 W |
| Channel Mode: | Enhancement |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Nexperia |
| Product Type: | MOSFET |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Part # Aliases: | 934665469115 |
HOT
IQDH35N03LM5CGATMA1
Brand:Infineon Technologies
IMYH200R012M1HXKSA1
Brand:Infineon Technologies

IKQ75N120CH7XKSA1
Brand:Infineon Technologies

BC53PAS-QX
Brand:Nexperia

PSMN013-60HSX
Brand:Nexperia
SISHA06DN-T1-GE3
Brand:Vishay Semiconductors

IQDH29NE2LM5CGATMA1
Brand:Infineon Technologies

PSMN1R8-80SSFJ
Brand:Nexperia
DMTH41M2SPSQ-13
Brand:Diodes Incorporated
IPT014N10N5ATMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






