Manufacturer No:GAN3R2-100CBEAZ
Manufacturer:Nexperia
Type:MOSFET
Description:MOSFET MOS DISCRETES
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Nexperia |
| Product Category: | MOSFET |
| RoHS: | Details |
| Technology: | GaN |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | WLCSP-8 |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 100 V |
| Id - Continuous Drain Current: | 60 A |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 3.2 mOhms |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 6 V + 6 V |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 2.5 V |
| Qg - Gate Charge: | 12 nC |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Pd - Power Dissipation: | 394 W |
| Channel Mode: | Enhancement |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Nexperia |
| Configuration: | Single |
| Product Type: | MOSFET |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Transistor Type: | 1 N-Channel |
| Part # Aliases: | 934665899341 |
HOT
IPTC044N15NM5ATMA1
Brand:Infineon Technologies

BSC014N06NS
Brand:Infineon Technologies
FMMT411FDBWQ-7
Brand:Diodes Incorporated

2SA1941-O(Q)
Brand:Toshiba

IQD020N10NM5CGATMA1
Brand:Infineon Technologies
IMYH200R012M1HXKSA1
Brand:Infineon Technologies

IKQB160N75CP2AKSA1
Brand:Infineon Technologies

IQDH29NE2LM5CGATMA1
Brand:Infineon Technologies

IQE030N06NM5SCATMA1
Brand:Infineon Technologies

PSMN8R5-40HSX
Brand:Nexperia
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






