Manufacturer No:GAN140-650FBEZ
Manufacturer:Nexperia
Type:MOSFET
Description:MOSFET MOS DISCRETES
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Nexperia |
| Product Category: | MOSFET |
| RoHS: | Details |
| Technology: | GaN |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | DFN5060-5 |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 650 V |
| Id - Continuous Drain Current: | 17 A |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 140 mOhms |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 7 V + 7 V |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 2.5 V |
| Qg - Gate Charge: | 3.5 nC |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Pd - Power Dissipation: | 113 W |
| Channel Mode: | Enhancement |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Nexperia |
| Configuration: | Single |
| Fall Time: | 4 ns |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | MOSFET |
| Rise Time: | 5 ns |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Transistor Type: | 1 N-Channel |
| Typical Turn-Off Delay Time: | 4 ns |
| Typical Turn-On Delay Time: | 3 ns |
| Part # Aliases: | 934665903332 |
HOTNVH4L040N120M3S
Brand:onsemi
GAN140-650FBEZ
Brand:Nexperia

IKZA75N120CH7XKSA1
Brand:Infineon Technologies

IPQC60R017S7AXTMA1
Brand:Infineon Technologies
IPF015N10N5ATMA1
Brand:Infineon Technologies
IKY150N65EH7XKSA1
Brand:Infineon Technologies

IAUTN06S5N008GATMA1
Brand:Infineon Technologies
SISHA06DN-T1-GE3
Brand:Vishay Semiconductors
IKWH100N65EH7XKSA1
Brand:Infineon Technologies
SQJQ184E-T1_GE3
Brand:Vishay Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






