Manufacturer No:NTCS0603E3472HHT
Manufacturer:Vishay
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC 4.7Kohms 3% SMD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTCS0603E3.....T |
| B Parameter: | 3830 K |
| Resistance: | 4.7 kOhms |
| Power Rating: | 125 mW |
| Tolerance: | 3 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Diameter: | - |
| Length: | 1.6 mm |
| Width: | 0.8 mm |
| Height: | 0.8 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| B Tolerance: | 1 % |
| Beta Value: | B25/85 |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Unit Weight: | 0.000042 oz |
HOT
SC50F103VN
Brand:Amphenol Advanced Sensors
NTCS0805E3103JLT
Brand:Vishay / BC Components

GS303J1K
Brand:Littelfuse

NTCG103JX103DT1S
Brand:TDK

PS103G2
Brand:Littelfuse

NTCS0603E3152HLT
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0805E3103HHT
Brand:Vishay / BC Components

11029702-00
Brand:Measurement Specialties

NTHS0603N11N3002JE
Brand:Vishay / Dale

NTCLG100E2104JT
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






